تحقیق درباره فدک

|1845323|xyv|خرید آنلاین فایل|این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 17 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید. لینک دانلود پایین صفحه فدک قریه ای بود ...
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با تحقیق درباره فدک

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 17 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

فدک قریه‏ای بود از قراء یهود که بین آن و مدینه دو روز راه فاصله بوده است. بعد از فتح خیبر، خداوند رعب و ترسی از مسلمین در دل اهل فدک قرار داد. لذا نماینده‏ ای نزد رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرستادند و از آن حضرت خواستند که با آنان بر نصف فدک مصالحه کند. حضرت هم پذیرفتند.

سوره حشر، آیه 6 و7: و ما افاءالله علی رسوله منهم فما او جفتم علیه من خلیل و لا رکاب ولکن الله یسلط رسله علی من یشاء والله علی کل شیء قدیر ما افاء الله علی رسوله من اهل القری فلله و للرسول و لذی القربی. .

خداوند در این دو آیه می‏فرماید: آنچه را که خداوند به پیامبرش رجوع داده (از غنائم جنگی و زمینها و. . .) و شما مسلمانان هیچ اسبی برای فتح آن نتاختید و هیچ شتری سوار نشدید؛ بلکه خداوند پیامبرش را بر آن مسلط فرمود که خداوند هم بر هر چیز قادر است.

همه این اموال مربوط است به خدا و رسولش و نزدیکان او. . . (یعنی بین تمام مسلمین تقسیم نمی‏شود؛ مانند غنائم جنگی دیگر. بلکه فقط در اختیار رسول خداست تا در بین فقرا و محتاجان تقسیم کند) این دو آیه صریح است در حکم اموالی مانند فدک که مسلمانان در آن حقی ندارند بلکه تماما در اختیار رسول خداست.مطالب دیگر:
🔗دانلود پاورپوینت روش تحقیق و پایان نامه نویسی جلسه دوم🔗دانلود پاورپوینت روش تحقیق و پایان نامه نویسی جلسه سوم 🔗دانلود پاورپوینت روش تحیق و پایان نامه نویسی جلسه چهارم 🔗دانلود پاورپوینت روش تحقیق و پایان نامه نویسی جلسه ی پنجم🔗دانلود پاورپوینت روش تحقیق و پایان نامه نویسی جلسه ششم 🔗دانلود پاورپوینت روش تحقیق و پایان نامه نویسی جلسه هفتم🔗دانلود پاورپوینت روش تحقیق و پایان نامه نویسی جلسه هشتم🔗دانلود پاورپوینت روش تحقیق و پایان نامه نویسی جلسه نهم 🔗دانلود پاورپوینت روش تحقیق و پایان نامه نویسی جلسه دهم 🔗دانلود پاورپوینت روانشناسی تبلیغات🔗دانلود پاورپوینت عنوان تحلیل و پوشش داده ها 🔗دانلود پاورپوینت استراتژی محتوا🔗دانلود پاورپوینت بازی درمانی🔗دانلود پاورپوینت نظریه مراجع محوری راجرز🔗دانلود پاورپوینت نظریه علمی تیلور 🔗دانلود پاورپوینت آسیب های فضای مجازی و اینترنت 🔗دانلود پاورپوینت عنوان مدیریت رفتار، موفقیت و ارتباط🔗دانلود پاورپوینت کارگاه کامپیوتر🔗دانلود پاورپوینت معماری موزه ماکسی اثر زاها حدید 🔗دانلود پاورپوینت اصول شبیه سازی🔗دانلود پاورپوینت معماری بیمارستان قزوین🔗دانلود پاورپوینت مزاج شناسی🔗دانلود پاورپوینت شبکه های وای فا 🔗دانلود پاورپوینت تشریح تجارت خارجی ایران🔗پاورپوینت شیوه اجرای نگهداری و تعمیرات در کارخانه کاشی