تحقیق درباره کنترل بیولوژیک آفات

|1853797|xyv|خرید آنلاین فایل|این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 28 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید. لینک دانلود پایین صفحه انسان در عصر حاض...
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با تحقیق درباره کنترل بیولوژیک آفات

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 28 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

انسان در عصر حاضر با مسائل زيادي در ارتباط با تلفات محصولات كشاورزي رو به رو است. خشكسالي، تنش حرارتي و شرايط نامناسب انبارداري مي‌توانند از جمله عومل مهم ، به از بين رفتن اين محصولات منجر شوند، اما شايد بتوان گفت؛ نقش آفات و بيماري‌هاي گياهي در اين ميان برجسته‌تر است و هر ساله مقادير زيادي از انرژي كشاورزان رامي گيرد ودر عوض خسارت هنگفتي نصيبشان مي‌شود.

به گزارش گياهپزشکان ايران و به نقل از ايسنا، كشورهاي توسعه يافته با بهره گرفتن از خرد، دانش و فناوري‌ نوين توانسته‌اند تا حد زيادي از خسارات آفات و بيماري‌هاي در امان باشند تا جايي كه بسياري از اين كشورها اكنون با مساله مازاد توليد مواجه‌اند. اين در حالي است كه كه كشورهاي در حال توسعه متاسفانه هم چنان تاوان سنگين ناتواني خود در بهره‌گيري از فناوري مدرن را مي پردازند. ناآگاهي و عدم دسترسي به روش‌هاي جديد كنترل آفات و بيماري‌هاي گياهي و تكيه بر روش‌هاي سنتي و پرخطري چون استفاده مكرر و بي رويه از سموم آفت كش‌ها، باعث شده اين كشورها نه تنها موفقيتي در اين زمينه نداشته باشند كه انسان و محيط زيست را نيز قرباني فعاليت‌هاي نادرست خود كند.

در سال هاي اخير با توجه بيشتر بشر به محيط زيست، نگاه جستجوگر انسان توانسته راه‌هاي براي كنترل آفات و بيماري هاي گياهي بيابد كه مفيد و در عين حال بيشتر از ديگر راه ها كارها به طبيعت نزديك باشد. يكي از اين روش‌ها ، كنترل بيولوژيك نام دارد كه در برنامه مديريت تلفيقي آفات لحاظ شده است.

همچنين آلودگي شيميايي محيط زيست به آفت كشها وخطرات ناشي از آن براي انسان به حدي مورد بحث و بررسي قرار گرفته كه نيازي به توضيح اضافي ندارد اما مشكلات ناشي از مصرف بي رويه آفت‌كشها زماني ملموس تر مي شود كه بدانيم ادامه اين روند نامطمئن موجب طغيان افات و حتي بدتراز آن ظهور آفات جديد مي شوند.مطالب دیگر:
تحقیق در مورد تحقيق دربارة روغن هاي مصرفي خودروهاتحقیق در مورد تغيير در كاركرد تلفن سكه‌‌اي BTتحقیق در مورد انواع سيستم هاي انژكتوريتحقیق در مورد شرح سيستم ماشين هاي پژو پرشيا و پيكانتحقیق در مورد شرح سيستم خودروتحقیق در مورد نقش آلومينيوم در طراحي خودروهاتحقیق در مورد موتور XU7JP/L/Z و اجزاي آنتحقیق در مورد اجزاء ماشين و كاركرد آنهاتحقیق در مورد تأسيسات تبريدتحقیق در مورد تحقيق براي سرويس و نگهداري پمپ هاي سوختتحقیق در مورد تحقيق دربارة اجزائ ماشينتحقیق در مورد سيستم ترمز ABS ضد قفلتحقیق در مورد تعمير موتور خودروتحقیق در مورد تهويه ساختمان (تميز كردن كانالها)تحقیق در مورد طراحي و ساخت برد كنترل جهت اندازه گيري وزن و كنترل بار (آسانسور)تحقیق در مورد تشخيص عيب كلاچ و تعويض آنتحقیق در مورد تعمير اجزاء مختلف موتور (گيربكس – ديفرانسيل – كلاچ)تحقیق در مورد علم مكانيكتحقیق در مورد عيب يابي موتور و رفع آنتحقیق در مورد ذخيره سازي سرما جهت پيك ساييتحقیق در مورد كاربرد پلاستيك در صنايع خودروسازيتحقیق در مورد تأسيسات فاضلابتحقیق در مورد موتور با حجم متغيرتحقیق در مورد سيستم جاروبرقيتحقیق در مورد ازدواج